Podnik města Slavonice s.r.o. - jak třídit odpady

Jak třídit odpady

Podnik města Slavonice, s.r.o. je partnerem systému EKO-KOM. Systém EKO-KOM zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadů z obalů prostřednictvím systémů tříděného sběru v obcích a prostřednictvím činnosti osob oprávněných nakládat s odpadem. To znamená, že společnost EKO-KOM, a.s. fyzicky nenakládá s obalovým odpadem, ale podílí se zejména na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu.

Odpady bychom měli třídit přímo doma, pozdější roztřídění odpadů není často možné - smícháním se odpad znečistí a nebo slepí. např. zamaštěný papír již není možné zpracovat.

Sběr papíru - Modrý kontejner

Do modrých nádob můžete odhodit: noviny, časopisy, kancelářský papír, reklamní letáky, knihy, sešity, krabice, lepenka, kartón, papírové obaly (např. sáčky) Prosíme, nevhazujte: mokrý, mastný nebo jinak znečištěný papír, uhlový a voskovaný papír, použité plenky a hygienické potřeby


Sběr skla - Zelený kontejner

Do zelených nádob můžete odhodit: lahve od nápojů, skleněné nádoby, skleněné střepy - tabulové sklo. Prosíme, nevhazujte: keramiku, porcelán, autosklo, drátěné sklo a zrcadla.


Odpady a jejich třídění - podrobné informace (formát PDF, 62kB)

Formulář pro Váš dotaz

(Vyplňte prosím všechna pole!)